Pale luna

20. listopadu 2016 v 22:07 | Neznámý |  Herní creepypasty
Ahoj. Dneska přidám ještě jednu, takovou herní. Osobně je to asi moje nejoblíbenější spolu s BEN Drowned a Assasin's Creed Personality test (Já si NEVZPOMENU jak se to jmenuje)
Kajka

V posledních deseti letech se stalo neskutečně jednodušším najít přesně to, co potřebujete zmáčknutím pár kláves. Internet to dost zjednodušil.

Přesto, o generaci dřív, kdy slova 'streaming' a 'torrent' byly používána výhradně v konverzaci o vodě, lidé se potkávali aby si hry vyměňovali.

Samozřejmě, většinou to byly populární hy jako King's Quest a Maniac Mansion. Přesto, pár mladých programátorů vytvářelo vlastní hry, aby je sdíleli se známými, kteří by to předávali dál, a pokud byly dobré, staly se sběratelským kouskem. Něco jako virální video osmdesátek.

Na druhou stranu, Pale Luna že nikdy nedostala z oblasti San Francisco Bay. Všechny kopie jsou zničeny, všechny počítače, kde byla spuštěna, jsou pod tunou odpadků na skládce. Tohle je hlavně kvůli několika divným rozhodnutím programátora.

Pale Luna byla textová adventura ve stylu Zork and The Lurking Horror, v okamžiku kdy tyhle hry vyšly lehce z módy. Hráč byl uvítán skoro prázdnou obrazovkou, kromě textu:

-You are in a dark room. Moonlight shines through the window.

-There is GOLD in the corner, along with a SHOVEL and a ROPE.

-There is a DOOR to the EAST.

-Command?

Tak začala hra, kterou někdo později popsal jako "nepochopitelnou a totálně nehratelnou". Protože jediné příkazy byly PICK UP GOLD, PICK UP SHOVEL, PICK UP ROPE, OPEN DOOR, a GO EAST, hráč později narazil na tohle:

-Reap your reward.

-PALE LUNA SMILES AT YOU.

-You are in a forest.There are paths to the NORTH, WEST, and EAST.

-Command?

Co většinu hráčů naštvalo bylo to, co to po tomhle dělalo - jenom jeden směr byl správně. Pokud jste v prvním zadali něco jiného než NORTH, cracknul by vám počítač a museli byste ho restartovat.

Později to ukazovalo to stejné, jen jiné směry. Ještě líp, většina běžných příkazů byla na nic: Jediné nepohybové použitelné příkazy byly USE GOLD, přičemž se objevilo:

-Not here.

USE SHOVEL, což ukázalo:

-Not now.

A USE ROPE, což napsalo:

-You've already used this.

Většina lidí se na to po pár pokusech vykašlala a označila to za programátorskou srajdu. Přesto, jedná věc platí o počítačích pořád: někdo na ně má až moc času.

Muž jménem Michael Nevins se rozhodl zjistit, jestli je v Pale Luna víc. Po 5 hodinách, 33 obrazovkách styl pokus-omyl a odpojených kabelech se hra posunula. Bylo tam napsáno:

-PALE LUNA SMILES WIDE

-There are no paths

-PALE LUNA SMILES WIDE

-The ground is soft

-PALE LUNA SMILES WIDE

-Here

-Command?

Po další hodině Nevins přišel na správné pořadí příkazů; DIG HOLE, DROP GOLD, potom FILL HOLE. Potom se zobrazilo:

-Congratulations

-- 40.24248 --

-- -121.4434 --

Potom se hra zasekla, takže hráč musel znovu restartovat počítač.

Po chvíli Nevins došel k závěru, že čísla jsou souřadnice, které vedly k místu v lese v Lassen Volcanic Parku. Protože měl dost volného času, Nevins přísahal že Pale Luna dokončí.

Následující den, ozbrojen mapou, kompasem a lopatou, procházel parkem a bavil se tím, že každé odbočení odpovídalo tomu ve hře.

Přestože později litoval toho, že si vzal tu lopatu, shodující se cesta potvrdila jeho podezření, že si na konci někdo zakopal poklad.

Po tom, co se dotrmácel na souřadnice, byl překvapen obdélníčkem neudusané hlíny. Jak kopal, jeho nadšení pominulo, jelikož našel polorozloženou hlavu malé blonďaté dívky.

Nevins okamžitě oznámil nález policii. Dívka byla identifikována jako Karen Paulsen, 11, která zmizela před rokem a půl.

Byly pokusy najít autora Pale Luna, ale skoro-anonymní komunita těch, co si hry vyměňovali, vedla jen ke slepým koncům.

Zbytek těla Karen nebyl nikdy nalezen.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

!!!!!

Ak uvidíte na niekoho blogu, wattpade, či inde odkopírovaný text od slova do slova z môjho, nebojte sa mi napísať. Najlepšie do komentu alebo na wattpad. Kedykoľvek a kdekoľvek. Ďakujem PlačícíNevinnýZaloženie blogu: 20. listopad/november Úžasný